Ostatnia aktualizacja:

Czy lecznicza marihuana może pomóc w walce z depresją ?

Bernard

Kilka słów o depresji :

W dzisiejszych czasach coraz częściej słyszy się o problemach ludzi związanych z depresją. Może być to objaw presji narzuconej na siebie przez własne ego lub społeczeństwo, problemów rodzinnych, w pracy czy szkole. Jej objawy to m.in. smutek, zaburzenie snu, utrata apetytu czy migreny. Depresja może dotknąć ludzi w każdym w wieku, a jej najgorszą konsekwencją może być nawet samobójstwo.

Jak radzić sobie z depresją ?

Psychologia wyróżnia wiele sposobów jej redukowania, ponieważ każdy człowiek jest inny i dla każdego przypada inny sposób terapii. Wymieńmy sobie jednak te najbardziej powszechne sposoby :

  • Aktywność fizyczna - Według przeprowadzonych badań trening jest bardzo dobrym środkiem jej redukowania. Powodem poprawy nastroju jest wytwarzanie endorfiny (hormon szczęścia) oraz serotoniny, która wpływa na lepsze samopoczucie.
  • Podróże - Wyjazd ze swojego miejsca zamieszkania pozwoli uciec nam od problemów, które czekają na nas w codziennym życiu i pozwalają na refleksję nad samym sobą w czasie jej trwania. Podczas podróży możemy starać się zrozumieć problem i być może ze świeży umysł pozwoli nam go rozwiązać.
  • Pomoc specjalisty - Pomoc psychoterapeuty może być w tym przypadku kluczowa. Wykształcony specjalista w tym kierunku być może już pomagał ludziom z tym samym problemem i będzie mógł przybliżyć nam sytuacje, której sami do końca nie rozumiemy...

...A medyczna Marihuana ? Czy jest w ogóle możliwe, żeby tak kontrowersyjny sposób leczenia może pomóc człowiekowi?

Medyczna Marihuana :

Kannabinoidy - Według wielu badań kannabinoidy - czyli substancje zawarte w medycznej marihuanie mogą być skuteczną pomocą w walce z depresją, ponieważ pomagają w regulowaniu poziomu wspomnianej wcześniej serotoniny. Jest to niezwykle ważna kwestia, gdyż to właśnie jej niedobór towarzyszy w przebiegu depresji. są to substancje zawarte w medycznej marihuanie

Medyczna marihuana służy pomocą w redukcji lęku oraz stresu oraz uspokaja organizm. Przyjmowanie omawianej rośliny ułatwia radzenia sobie z objawami depresji oraz pomaga w walce z bezsennością. Bardzo istotną kwestią stosowania medycznej Marihuany jest brak efektów ubocznych oraz fakt, że działa ona równie skutecznie co leki antydepresyjne, które przypisują specjaliści.

Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej ludzi próbuję właśnie tej metody radzenia sobie ze swoim problem. Pozostaje sobie zadań jedno ważne pytanie, dlaczego w Polsce toczy się tak zażarta walka z czymś co przecież daje nam Matka Ziemia ?

Medyczna Marihuana w Polsce :

Jak podają serwisy informacyjne medyczną marihuanę możemy zamawiać w aptekach, a jej gram kosztuję około 65 zł. Import rośliny pochodzi z Kanady, gdzie jest hodowana oraz Niemcy - gdzie jest pakowana. Żeby móc ją kupić potrzebna nam jest recepta od lekarza, a kolejnym etapem jej uzyskanie jest zamówienie w aptece, gdyż nie jest dostępna od ręki. W Polsce minie jeszcze sporo czasu, zanim sytuacja będzie chociażby podobna do rzeczywistości w Holandii czy Czechach.