Ostatnia aktualizacja:

Marihuana jako środek odchudzający

Bernard

Otyłość i nadwaga stają się coraz częstszym problemem, zwłaszcza w grupie młodych ludzi. Spada aktywność fizyczna, wzrasta tempo życia, które skutkują brakiem czasu na zdrowy styl, polegający na zbilansowanej diecie i uprawianiu sportu lub choćby spacerów. Ludzie potrzebują natychmiastowych efektów, nie lubią czekać, co powoduje nierzadko poważne konsekwencje zdrowotne. Ostatnio pojawiła się jednak nadzieja wśród środków na odchudzenie.

Jak schudnąć?

Amerykanie opublikowali wyniki badań, w których postawili tezę, że marihuana wykazuje właściwości odchudzające. Do badań wykorzystano dwie grupy, z których pierwsza paliła marihuanę,a druga grupa kontrolna- nie. Wśród osób palących odnotowano niższą wagę i poziom insuliny mniejszy o 16%. Naukowcy podejrzewają, że powodem takiego działania marihuany jest konopi- adiponectina, który uczestniczy w spalaniu lipidów i glukozy. W grupie palących marihuanę stwierdzono mniejsza możliwość zachorowania na otyłość i cukrzycę. W świetle powyższych badań, marihuana może zostać wykorzystana jako środek odchudzający.

 Marihuana w ustawodawstwie polskim

Hodowla marihuany jest w Polsce całkowicie zakazana, a prowadzenie takiej działalności prowadzi do konsekwencji prawnych. Przepis został zawarty w art. 63 i jasno określa, że uprawianie określonych roślin tj.  mak (z wyjątkiem maku niskomorfinowego), krzewów koki. i konopi (z wyjątkiem konopi włóknistych) jest nielegalne.

Jak zakupić marihuanę?

Marihuanę można jednak zakupić legalnie w sklepach internetowych w postaci nasion, które służą celom kolekcjonerskim. Zakup w takiej formie jest dozwolony i zupełnie legalny.