Medyczne konopie dla astmatyków

Medyczne konopie dla astmatyków

Astma jest to często występujące schorzenie. Na tę przypadłość cierpi aż 334 miliony osób na całym świecie. Osoby cierpiące na tę przypadłość mają objawy związane z mocnym kaszlem, świszczącym i z napadami duszności. Podczas ataków pojawia się mocne uczucie ściskania w klatce. Astmatycy ciągle szukają sposób, jak sobie poradzić z tymi męczącymi dolegliwościami. Z pomocą mogą tu przyjść konopie indyjskie.

Rola medycznych konopi indyjskich w leczeniu astmy

Znaczenie konopi indyjskich w leczeniu astmy jest duże. Liczne badania dowodzą, że konopie indyjskie są niezwykle skuteczne w leczeniu astmy. Jedno z doświadczeń pokazało, że po zastosowaniu medycznych konopi indyjskich, napady kaszlu minęły podczas ataku. Również ważne jest to, że pacjenci po zastosowaniu medycznych konopi uspokoili się i byli bardziej zrelaksowani. Z badania wysunięto również wniosek, że lecznicze skutki przyjęcia medycznych konopi trwały znacznie dłużej, niż ma to miejsce w przypadku klasycznego inhalatora.

Dane historyczne o skuteczności konopi w leczeniu astmy

Warto wiedzieć, że skuteczność medycznych konopi w leczeniu między innymi astmy, poznano już wiele lat temu. Egipcjanie używali konopi indyjskich przy problemach z astmą. Działo się to w około 1213 roku p.n.e. W listach pisarza Marcela Prousta można znaleźć informację, że jego matka cierpiała na astmę i doznawała ulgi po zastosowaniu konopi indyjskich.

Zbieranie nasion na własny użytek

Na własny użytek można zbierać nasiona medycznej marihuany w Polsce, do celów kolekcjonerskich. Jest to legalne i zgodne z polskim prawem, nie łamie to przepisów. Nasiona te, można nabywać na sztuki w sklepach internetowych.

Kopiowanie treści zabronione