Ostatnia aktualizacja:

Medyczne konopie dla astmatyków

Bernard

Astma jest to często występujące schorzenie. Na tę przypadłość cierpi aż 334 miliony osób na całym świecie. Osoby cierpiące na tę przypadłość mają objawy związane z mocnym kaszlem, świszczącym i z napadami duszności. Podczas ataków pojawia się mocne uczucie ściskania w klatce. Astmatycy ciągle szukają sposób, jak sobie poradzić z tymi męczącymi dolegliwościami. Z pomocą mogą tu przyjść konopie indyjskie.

Rola medycznych konopi indyjskich w leczeniu astmy

Znaczenie konopi indyjskich w leczeniu astmy jest duże. Liczne badania dowodzą, że konopie indyjskie są niezwykle skuteczne w leczeniu astmy. Jedno z doświadczeń pokazało, że po zastosowaniu medycznych konopi indyjskich, napady kaszlu minęły podczas ataku. Również ważne jest to, że pacjenci po zastosowaniu medycznych konopi uspokoili się i byli bardziej zrelaksowani. Z badania wysunięto również wniosek, że lecznicze skutki przyjęcia medycznych konopi trwały znacznie dłużej, niż ma to miejsce w przypadku klasycznego inhalatora.

Dane historyczne o skuteczności konopi w leczeniu astmy

Warto wiedzieć, że skuteczność medycznych konopi w leczeniu między innymi astmy, poznano już wiele lat temu. Egipcjanie używali konopi indyjskich przy problemach z astmą. Działo się to w około 1213 roku p.n.e. W listach pisarza Marcela Prousta można znaleźć informację, że jego matka cierpiała na astmę i doznawała ulgi po zastosowaniu konopi indyjskich.

Zbieranie nasion na własny użytek

Na własny użytek można zbierać nasiona medycznej marihuany w Polsce, do celów kolekcjonerskich. Jest to legalne i zgodne z polskim prawem, nie łamie to przepisów. Nasiona te, można nabywać na sztuki w sklepach internetowych.